CENTRUM OBČANSKÉ SPOLEČNOSTI A PREVENCE KRIMINALITY

Kostel bude mít významný společenský přesah. Poskytne zázemí farnosti, kde i mladí připravují program pro ostatní, a učí se tím zodpovědnosti, vzájemné ohleduplnosti, pomoci a respektu. Kostel tak přispěje k podpoře zralé občanské společnosti, sociální vnímavosti a prevenci kriminality.

V útrobách budovy je kladen velký důraz také na prostory všeobecně prospěšné celé společnosti a tedy nejen náboženským bohoslužbám. V suterénu stavby je zakomponován velký společenský sál s nezávislým přístupem zvenčí, který je možno využít k nejrůznějším akcím jako jsou koncerty, plesy, přednášky, semináře a prezentace. Samozřejmostí je také to, že k sálu přísluší veškeré potřebné zázemí jako jsou sociální zařízení, šatna, nebo kuchyňka.

Ve vyšších patrech na úrovni klenutého liturgického prostoru budou také k dispozici nejrůznější učebny a klubovny, které mají poskytnout prostor nejen výukovým aktivitám farnosti (jež nyní akutně chybí), ale také široké škále vzdělávacích seminářů nabízených nejširší společnosti.

V elegantním prostoru mezi dvěma klenbami na bezbariérové rampě vznikne ideální příležitost pro nejrůznější výstavy a galerie všeho druhu. Pořádání vernisáží v takovémto originálním prostoru bude jistě velmi atraktivní možností pro nejednoho umělce.